Forum Ana Sayfası -> Duyurular -> Arcanum Bakım Süreci - Teknik Problem

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz
Sayfa 1, 2  Sonraki
 Mesaj  Arcanum Bakım Süreci - Teknik Problem
Texious

Genel Yönetim
28 May 2019, 02:44 Alıntıyla Cevap Ver
Arkadaşlar merhaba,

Server makinemizde yaşadığımız donanımsal bir problem (SSD bozulması) sebebiyle Mayıs ayının başında sunucuyu bakıma almak zorunda kalmıştık. Bir ay gibi bir süredir hasar gören diskten verileri kurtarmak ile uğraşıyoruz. Ciddi rakamlar ödeyerek profesyonel veri kurtarma desteği almamıza rağmen, bazı dosyalarda yaşadığımız bozukluklar sebebiyle oyun ve site ile ilgili dosyaları 3 haftadır tek tek ayıklayarak düzeltmeye çalışıyoruz.

Sonuç olarak, tüm verilerimizi ufak bir kayıpla kurtardık. Ancak oyun dünyasında (save dosyaları) kalıcı hasar ve en yakın yedeklerin 2018 Temmuz ayına ait olması sebebiyle, oyunu 2018 Temmuz ayına geri almak zorunda kaldık. Başka şansımız olmadığı için, elimizde olan son dosyalar ile Arcanum'u devam ettirme kararı almış bulunmaktayız.

Kullanıcı hesapları (accountlar) ve oyun kodları (scriptler) 2019 Mayıs'daki son datalar ile eksiksiz devam etmektedir. Forum mesajları ve oyun içi kayıtlar (save) ise 2018 Temmuz ayından devam edecektir.

Oyundaki geri alınma ile ilgili hatamızı bir miktar telafi edebilmek için, oyun içi online kredi sisteminde iyileştirme yaparak, 1 ay süre ile online kredi miktarını 10 katına çıkarıyoruz. Bu 1 aylık sürede 10 kat kazanarak hızlıca gelişiminizi tamamlayabileceksiniz.

14 yıllık bir sunucuda ilk defa karşılaştığımız bu problemi anlayışla karşılayacağınızı ümit ediyoruz. Siz değerli oyuncularımıza bu süreçte bize verdiğiniz destek ve bize olan inancınız için çok teşekkürler. Sizlerden gördüğümüz destek ile Arcanum'a sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha anladık. Bundan sonra da Arcanum'un eski günlerindeki gibi altın çağına umarız hep beraber şahitlik edeceğiz.

En kısa zamanda da yönetici kadromuzu canlandırarak, oyun içi aktif olacağımızı ve tüm sorunlarınıza zamanında cevap vereceğimizi belirtmek isterim.

İyi oyunlar dilerim,

Taz

Kullanıcı hesap bilgilerini gör Özel mesaj gönder

28 May 2019, 10:15 Alıntıyla Cevap Ver
Bir çok kişinin aylarca verdiği emekler yine çöpe gitti. Kimse kusura bakmasın ama online player olmayan bir sunucuda 10 değil 100 katı kredide verseniz yinede kimse gelmez. Ayrıca aylar boyunca verilen emekler boşa gitmiş iken hiçte gelmez.

Aws TheMazotcuGiller

28 May 2019, 21:47 Alıntıyla Cevap Ver
TAZ'A GÜVENİM SONSUZ. VAKTİNDE BU SERVER +100 ONLİNE GÖRÜYORDU. ACTİDE KİME DALACAĞINI ŞAŞIRIYORDU MİLLET. HAZIR YAZ ARİFESİNDEYKEN O GÜNLERE GERİ DÖNDÜREBİLİR.
GECENİN GEÇ SAATLERİNE KADAR ETKİNLİKLER YAPILIP GÜN AĞARANA KADAR ACTİONA DEVAM EDİLEBİLİR. LAKİN HER ŞEY KENDİ ELİNDE, KENDİ GAYRETİNDE. BUNU İSTEMESİ ÖNEMLİ. BU ARADA 2018 TEMMUZ DEĞİL DE 2009-2010 TEMMUZ OLSAYDI DAHA İYİYDİ...

ARCANUM'A BOLLUK YARAMADI. KENDİ GÖRÜŞÜMDÜR. NİGHTMARE'YE 15-20 KİŞİ TAME İÇİN MOONGLOW'A ÜŞÜŞÜRKEN, 2 GECE KUMAR KASARKEN BİRDEN HER ŞEYİN ELDE EDİLEBİLMESİ KOLAYLAŞINCA ASIL YARASINI ALDI ARCANUM. PVP BİLETLERİNİN DEĞERİ SIFIRA İNDİ. BİNEK ALIŞ-VERİŞİ ORTADAN KALKTI. POİSON STEEDE 15m'E SATILIRKEN ŞU AN SADECE SINIR BİNEK SATAN MİLLET DOLU. HER ŞEYİ ELDE ETTİ ARCANUM OYUNCULARI HER KİŞİDE EN AZ 2 SINIR VAR. DOYDUK BOLLUĞA DÜZ BİNEKLERLE ACTİON ATMANIN ZEVKİNİ UNUTTUK. BİRŞEYLER UĞRUNA UĞRAŞMAYI VAKİT HARCAMAYI ÇABALAMAYI VE ONU ELDE EDİNCE ALDIĞIMIZ ZEVKİ UNUTTUK. SERVERİN TEK SORUNU BU DİYE DÜŞÜNÜYORUM. UMARIM Kİ O HAZZI TEKRAR HATIRLAYIP YİNE ESKİ GÜNLERE DÖNEBİLİRİZ..

Kutup Ayisu

29 May 2019, 14:40 Alıntıyla Cevap Ver
Bence serverda ne var ne yok alayına res şart artık. Daha sonrada arkadaşın dediği gibi eskilere dönmesi lazım.

29 May 2019, 23:35 Alıntıyla Cevap Ver
+1

res olacaksa 2008e gidelim

30 May 2019, 02:21 Alıntıyla Cevap Ver
Güncellemeler noktasında karar veriyoruz arkadaşlar bazı değişilikler yenilikler yapılacak ama biraz süreci beklememiz gerekiyor uzun bir süreç değil emin olabilirsiniz sizlere laik olucak bir arcanum dizayn ediyoruz tekrardan

Cristiano

30 May 2019, 11:43 Alıntıyla Cevap Ver
Taz'ı Dün Oyunda Gördüm. Adam Ciddi Anlamda Uğraşıyor. Herkes Fevri Düşünüp Atıp Tutuyor. Öyle Değil Emin Olabilirsiniz.

Arkadaşa Katılıyorum. Server Yaklaşık 1 Yıl Geriye Alınmak Zorunda Kaldı. Bütün Karakterler Reslenip 2008'e Dönüş Düşünülebilir. (Çok Da Güzel Olur )

Jamari

Rütbe: Başçavuş
Honor Puanı: 2699

30 May 2019, 17:04 Alıntıyla Cevap Ver
Değil item res bizde char bile kalmamış
Adaletli olması adına bizde 2008 e dönme taraftarıyız veya tüm accountların sıfırlanmasını talep ediyoruz

Liv.

Ramses Dysania

Sawiyer

Rütbe: Orgeneral
Honor Puanı: 67408

30 May 2019, 17:14 Alıntıyla Cevap Ver
Serverın sade ve bol keseden item dağıtılmadığı bir zamana geri alınmış bu tarihlerde bence herşey “ADİL” di yani bu zamandan itibaren düzgün bir yönetim sistemi ile yönetilebilirse serverın tekrardan toparlanacagına inanıyorum.

30 May 2019, 19:07 Alıntıyla Cevap Ver
canlansın server aynen FON MUZİĞİNE HASRET KALDIK

Generaationnext

30 May 2019, 20:19 Alıntıyla Cevap Ver
BU SERVER İFLAH OLMAZ

Strr Verr

31 May 2019, 00:22 Alıntıyla Cevap Ver
veletsa13 demiş ki:
Serverın sade ve bol keseden item dağıtılmadığı bir zamana geri alınmış bu tarihlerde bence herşey “ADİL” di yani bu zamandan itibaren düzgün bir yönetim sistemi ile yönetilebilirse serverın tekrardan toparlanacagına inanıyorum.
+ Dzeko

31 May 2019, 21:03 Alıntıyla Cevap Ver
oyuna bi gireyim dedim adam bir sürü sınır çıkardı. resten önce benim de 10 tane sınırım vardı. yapılacaksa tam res yapılsın

Mesaj  Sonun Başlangıcı
admins

Soulles

01 Haziran 2019, 02:11 Alıntıyla Cevap Ver
Eski konular silindiği için yazdığım gönderiyi bulamadım.Tekrar boylu boyunca yazamayacağim ama özet olarak ;

Her güzel şeyin bir bitişi vardır.Eğer doğru noktada yeter kararı alınırsa bu güzel şey daim olur , daimi olur.Ama kalkıp fanteziler deneyerek zaten tükenmiş olan bu ortamda ilerleme sevdasına devam ederseniz sonu rezillik olur.

Bitirin abi.Arcanum 1.yaşındaydı ben bu sunucuya geldiğimde.Kaç yıl geçti.Iyisi , kötüsü bir hazine var elinizde.Anılar var.Fotoğraflar , videolar , animasyonlar , buluşmalar ve dahası dahası dahası.Bir mezar olsun Arcanum(gen.tr).İlk site tasarıma dönün , flash header ve bannerlar arası bir slider koyun.Burada yukarida saydıklarım o hazineyi sergileyin.

Gelenler , gidenler , guildler ve aileler için bir köşe yapın.Datanız mevcut.Loglarıniz var.

Bunu yapın.Arcanum bunu hak ediyor.Artık geçti.Yıllarını verdi bunca insan bu oluşuma.Saygı duyun , kendinize saygı duyun.Bu Arcanum için değil bütün UO oyunculari için yapilan bir jest olur.Yıllar sonra nostalji arayan çoğumuz burada buluyor olalim kendimizi.

Içim acıyor bu hale.Onca şey denendi.O değişti bu geldi şu gitti.Şimdi geri alındı.Son 1 yıl bir facia.Artik memnun edebileceğiniz kimse kalmadı.Artık orta yolu yok.Artık çırpınmayın.

Gördüğünüz gibi kendi evladım gibi yaklaşıyorum Arcanum'a.Ama bunları siz var ettiniz.Mantık ile duygularınızı , emeklerinizi bi' yüzyüze getirin.Arcanum benim değil , sizin değil bu sunucu gelip , geçip , gidenlerin.

Yıllardır kesintisiz hizmet veriyoruz.Bunca yıldır aktif bundan sonrada aktif olarak devam edecek , dirilecek , canlanacak , yeni yetkililer , yeni sistemler , yeni alanlar veya yeni olan herhangi bir şey bu devamlılığı sürdürmeye yetmeyecek.Bu gidişatı iyileştirmeyecek.

Lütfen , uzamasın artık.Sizin son sorumluluğunuz , sizin son borcunuz ; oyuncularınıza güzel anıları , eğlencileri anları sergilemek olsun.Çünkü bundan sonrası kötü hatırlanacak.Eğlence değil sıkintı dolu olacak.

Nebula 140÷2 , Pyramid 140÷2.Diğer köklü sunucuda Arcanum.

Şimdi Pyramid hakkında bu işin içinde olmasan bile bir oyuncu gözü ile baktığında durumun , rezaletin farkına varıyorsun.

Nebula bir Pyramid kadar olmasa da çamura bulanmış.

Arcanum ise gereksiz , faydasız hatta ve hatta anlamsız bir inat , kararlılık yada sürdürülebilirlik felsefesi ile ilerlemekte.

Sphere bitti.RunUo bitti bitecek.Türkiye'den geçti.

Arcanum'dan geçmesin.Bizden geçmesin.

Çoğu zaman nokta ile bitirmek virgül ile devam ettirmekten iyidir...

Hoş kalın , hoşçakalın.

- Gece 03.06 şuan ayrıca telefondan yazıyorum.Anlatım bozukluğu veya harf , hece , kelime hatası olduysa , affola.

respectia devamı bir sürü soyadı.

En son admins tarafından 02 Haziran 2019, 21:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
 Mesaj  Re: Sonun Başlangıcı
topukdelen224

01 Haziran 2019, 03:06 Alıntıyla Cevap Ver
admins demiş ki:
Eski konular silindiği için yazdığım gönderiyi bulamadım.Tekrar boylu boyunca yazamayacağim ama özet olarak ;

Her güzel şeyin bir bitişi vardır.Eğer doğru noktada yeter kararı alınırsa bu güzel şey daim olur , daimi olur.Ama kalkıp fanteziler deneyerek zaten tükenmiş olan bu ortamda ilerleme sevdasına devam ederseniz sonu rezillik olur.

Bitirin abi.Arcanum 1.yaşındaydı ben bu sunucuya geldiğimde.Kaç yıl geçti.Iyisi , kötüsü bir hazine var elinizde.Anılar var.Fotoğraflar , videolar , animasyonlar , buluşmalar ve dahası dahası dahası.Bir mezar olsun Arcanum(gen.tr).İlk site tasarıma dönün , flash header ve bannerlar arası bir slider koyun.Burada yukarida saydıklarım o hazineyi sergileyin.

Gelenler , gidenler , guildler ve aileler için bir köşe yapın.Datanız mevcut.Loglarıniz var.

Bunu yapın.Arcanum bunu hak ediyor.Artık geçti.Yıllarını verdi bunca insan bu oluşuma.Saygı duyun , kendinize saygı duyun.Bu Arcanum için değil bütün UO oyunculari için yapilan bir jest olur.Yıllar sonra nostalji arayan çoğumuz burada buluyor olalim kendimizi.

Içim acıyor bu hale.Onca şey denendi.O değişti bu geldi şu gitti.Şimdi geri alındı.Son 1 yıl bir facia.Artik memnun edebileceğiniz kimse kalmadı.Artık orta yolu yok.Artık çırpınmayın.

Gördüğünüz gibi kendi evladım gibi yaklaşıyorum Arcanum'a.Ama bunları siz var ettiniz.Mantık ile duygularınızı , emeklerinizi bi' yüzyüze getirin.Arcanum benim değil , sizin değil bu sunucu gelip , geçip , gidenlerin.

Yıllardır kesintisiz hizmet veriyoruz.Bunca yıldır aktif bundan sonrada aktif olarak devam edecek , dirilecek , canlanacak , yeni yetkililer , yeni sistemler , yeni alanlar veya yeni olan herhangi bir şey bu devamlılığı sürdürmeye yetmeyecek.Bu gidişatı iyileştirmeyecek.

Lütfen , uzamasın artık.Sizin son sorumluluğunuz , sizin son borcunuz ; oyuncularınıza güzel anıları , eğlencileri anları sergilemek olsun.Çünkü bundan sonrası kötü hatırlanacak.Eğlence değil sıkintı dolu olacak.

Nebula 140÷2 , Pyramid 14÷2.Diğer köklü sunucuda Arcanum.

Şimdi Pyramid hakkında bu işin içinde olmasan bile bir oyuncu gözü ile baktığında durumun , rezaletin farkına varıyorsun.

Nebula bir Pyramid kadar olmasa da çamura bulanmış.

Arcanum ise gereksiz , faydasız hatta ve hatta anlamsız bir inat , kararlılık yada sürdürülebilirlik felsefesi ile ilerlemekte.

Sphere bitti.RunUo bitti bitecek.Türkiye'den geçti.

Arcanum'dan geçmesin.Bizden geçmesin.

Çoğu zaman nokta ile bitirmek virgül ile devam ettirmekten iyidir...

Hoş kalın , hoşçakalın.

- Gece 03.06 şuan ayrıca telefondan yazıyorum.Anlatım bozukluğu veya harf , hece , kelime hatası olduysa , affola.

respectia devamı bir sürü soyadı.

Güzel demişsin fakat o güzel anıları tekrar yaşamak mümkün değil. O zamanlar herkes birbirine saygı gösterirdi. Oyuncuların bir seviyesi, bir olgunluğu vardı. Şimdi bakıyorsun garip garip insanlar türedi, görünce onların yerine kendim utanıyorum. O ona küfür ediyor o da ona küfür ediyor, hiç bir değere saygı yok, oyun olduğunu unutuyor, kaptırıyor kendini çocuk. Forumlarda ne güzel konular olurdu. Animasyonlar olurdu gülerdik. Hala açıp izliyorum zaten. Şimdi adam forumda açtığı başlıkta bile küfür ediyor.

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    1. sayfa (Toplam 2 sayfa) Sayfa 1, 2  Sonraki