Forum Ana Sayfası -> Kurallar -> Forum Kuralları

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz
 Mesaj  Forum Kuralları
Texious
   

Genel Yönetim
19 May 2010, 01:20 Alıntıyla Cevap Ver
1. Forumda siyasi ve dini içerikli yazı, siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret benzeri yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz. Ayrıca, halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kamunun güvenliği için tehlikeli tarzda kin ve düşmanlığa alenen tahrik edici yazılar ve halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan yazılar yazılamaz.

2. Forumumuz üzerinde yazılacak mesajlar veya açılacak yeni konu başlıkları, ilgili bölümler altında olmalıdır. Yanlış yere yazılan mesajlar veya açılan başlıklar yöneticiler tarafından ilgili yerlere taşınabilir, silinebilir veya birleştirilebilir. Fakat bu en son alternatif olmalıdır. Bu şekilde üyeler de yazdıkları konuları doğru yerlerinde daha kolay bulabilirler.

3. Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumdaki arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Aksi durumda açılan konu veya konular kilitlenebilir veya silinebilir.

4. Yöneticiler her yazılan mesajı takip edemeyebilirler ve gözden kaçırılabilir. Bu gibi durumlarda uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

5. Büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelmektedir. Bu nedenle sadece cümle başlarında kullanılmalıdır.

6. Kişisel tartışmalar, ultimatomlar ve fikirler özel mesaj ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık kapatılır, başlığı açan kişilerin forum hesapları kapatılır.

7. Kapatılan bir konu ile ilgili tekrardan başka bir konu açılması ve itiraz gerekçesiyle PM atılması yasaktır ve göz ardı edilecektir. Tekrarı durumunda üye uyarılmadan uzaklaştırılacaktır.

8. Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar özel mesajlar dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen yetkili arkadaşlara bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz uzaklaştırılacaktır.

9. İmza alanlarında veya bir konuda bilgi vermek amacıyla verilen linklerdeki fotoğraflarda siyasi ve dini birliklere ya da görüşlere ait simge vs. bulunması yasaktır.

10. Arcanum anasayfasında öne çıkması için arka arkaya konu güncellemek (uplamak) yasaktır. Güncelleme işlemi ancak 12 saatte bir yapılabilir. 12 saatten önce güncellenen konular silinir ve güncelleyen kişiler forumdan uzaklaştırma cezası alırlar.

11. Sitemizde resmi dil Türkçe'dir. Türkçe karşılığı olmayan terimler, kısaltmalar, örnekler, kaynak göstererek bilgi aktarmak dışında sadece Türkçe kullanılabilir.

12. Türkçe kullanımı doğru olmalıdır. Harf yutmak, Türkçe karakterlerin yoksunluğu ve büyük-küçük harf kullanımı hataları okunabilirliği düşürmekten başka bir işe yaramaz. Noktalama ve virgül işaretlerini doğru ve yerinde kullanmak şarttır. Aksi şekilde yazılan mesajlar veya başlıklar silinir.

14. Forum içerisinde seviyesizlik ve aşağılayıcı sözler kullanmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi hareketlerde bulunan kullanıcılar oyundan ve forumdan süresiz uzaklaştırılır.

Kurallara uymayanlar forumdan, uyarılara rağmen uymamaya devam edenler ayrıca oyundan alt hesaplarıyla birlikte uzaklaştırılır.

Arcanum yönetimi bu kuralları gerekli gördüğünde haber vermeksizin değiştirebilir ve/veya yenilerini ekleyebilir.


Kullanıcı hesap bilgilerini gör Özel mesaj gönder
 Mesaj  
Texious
   

Genel Yönetim
03 Ocak 2011, 21:27 Alıntıyla Cevap Ver
03 Ocak 2011 tarihinde revize edilmiştir. Bu tarihten itibaren bu kurallar harfi harfine uygulanacaktır.

Kullanıcı hesap bilgilerini gör Özel mesaj gönder
Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir: cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz    1. sayfa (Toplam 1 sayfa)