PTT'den Nasıl Para Yüklenir?

PTT şubeleri bir süredir Online Para gönderimi olanağı sağlamaktadır. Bu olanaktan yararlanarak para gönderimi için yapmanız gerekenler;

1 - Öncelikle size en yakın PTT Şubesini bulun. Öğrenmek için buraya tıklayınız.

2 - Size en yakın PTT şubesine gidin. Gittiğinizde sıra alın ve hemen her masada bulabileceğiniz Yurt İçi Havale Gönderim Formu'nu temin edin. Sıra beklerken bu formu doldurmaya başlayın.

3 - Form üzerinde size ait iletişim bilgilerini, Arcanum UO Shard adına alıcı 5708754 / Aziz KARABURUN hesap numarası ve isim bilgileri, göndermek istediğiniz miktarı (market hesabınıza eklenecek net tutarı) rakam ve yazı ile yazın. (bu tutar haricinde gönderim sırasında +1,5 TL gönderim ücretini fazladan ödemeniz gerektiğini unutmayın. 100TL üzeri gönderimlerde ücret 2,5TL'dir.) Daha sonra not kısmına kullanıcı adınızı yazın.

4 - Hazır form ile sıranız geldiğinde gişe görevlisine giderek formu verin. Göndermek istediğiniz tutar (örneğin: 50 TL) + gönderme ücreti (1,5 TL) olarak bağış ödemenizi yapın. (Yani 50 TL yollamak için gişedeki memura 51,5 TL vermelisiniz.)

5 - Para yollandıktan sonra alacağınız makbuzu sorun çıkma ihtimaline karşı saklamayı unutmayınız.

6 - Daha sonra Arcanum web sitesinden Arcanum Market'e giriş yapıp, bağış yapma sayfasına gelin, bağış şekillerinden PTT'yi seçin. Bağışı Yaptım'a tıklayın. Karşınıza çıkan sayfada şehrinizi ve yatırdığınız miktarı girin. Bağışı yapmadan önce bu formu kesinlikle doldurmayın. Bağış yapmadan form doldurulması halinde hesabınız yetkililer tarafından bloklanabilir.

7 - Doldurduğunuz formlar günde 2 kez kontrol edilmektedir. Bu da demektir ki formu doldurmanızdan itibaren 1-24 saat içinde kontrol gerçekleştirilecektir. Bağış doğrulandığı anda Arcanum Market hesabınıza yatırdığınız miktar aktarılacaktır. Doğrulanmayan bağışlar için ise aldatmaya yönelik bir hareket tespit edilirse formu dolduran kişiyle alakalı hesap/hesaplar bloklanacaktır. Lütfen 24 saatlik kontrol sürecinde aynı bağış için 2 kere form doldurmayın. 2 kere form doldurursanız 2 kere bağış yapmış olduğunuz anlamına gelir ve sistemi kandırmaya çalışmaktan ceza alabilirsiniz. Ayrıca 24 saatlik kontrol süresi geçmeden yetkililere veya foruma herhangi bir şekilde şikayette bulunmayın. Kontrol sonucunda hesaba ait e-mail adresine olumlu veya olumsuz bilgi gönderilecektir.

Not 1: Arcanum Market hesabınıza yatırmak istediğiniz miktarın NET tutarı gönderilmeli, diğer masrafların (gönderme ücreti vs.) sizin tarafınızdan karşılanması gerektiği, market hesabınıza sadece bize geldiği kadarı ekleneceği unutulmamalıdır.

Not 2: PTT Gönderimleri Online olarak kontrol edilebilmektedir. Arcanum Market'e PTT bağışı yaptığınızda bu bağışın kontrolünü internetten yapabiliyoruz. Günde 2 kere bağış kontrolü yapılmaktadır. Yani formu doldurmanızdan itibaren en fazla 24 saat içinde paranız hesabınıza aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda PTT Online işlemlerindeki aksamalar nedeni ile gönderdiğiniz parayı kontrol edip teyid edememekteyiz bu durumlarda teyid işleminin yapılabildiği en kısa sürede paranız hesabınıza aktarılacaktır ancak bağış teyidi yapılmadan herhangi bir işlem yapılamadığı kesin olarak bilinmelidir.

PTTBank Şubeleri Mesai Saatleri İçin Tıklayın.

Örnek Doldurulmuş PTT Yurt İçi Havale Gönderim Formu:

Örnek Ptt Posta Çeki Hesabı Para Gönderimi Formu