Arcanum Ultima Online Server Hakkında

Arcanum Ultima Online Sunucusu, 2006'dan beri oyuncularına aralıksız hizmet veren, alanında uzmanlardan oluşan profesyonel bir yönetici kadrosuna sahip bir Ultima Online Sunucusudur.
Arcanum, ilk olarak 2006 yılının Ocak ayında "Power Play" tarzı bir sunucu olarak açıldı. Bu sunucu beklenen ilgiyi göremedi, oyuncu sayısı aylarca yükselmedi. Bu yüzden 2006 yılının Ağustos ayında revizyona girildi ve gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra, 5 Eylül 2006'da "Arcanum PvP" adı altında, bugün hala devam eden PvP sunucusu açıldı. Daha sonra bu PvP sunucusunun yüksek ilgi görmesi sonucu Power Play sunucusu kapatıldı ve Arcanum, hayatına bildiğimiz bugünkü adı ile bir PvP sunucusu olarak devam etti. Şu anda Arcanum UO, 2006 yılının Eylül ayından beri aralıksız hizmet vermesi sayesinde, Türkiye'de aralıksız olarak en uzun süredir hizmet veren sunucudur. Bu süre içerisinde herhangi bir item/karakter/hesap silinmesi veya ban affı gibi durumlar yaşanmamıştır. Hiçbir emek silinmemiş, bunun yanında hiçbir suç da cezasız kalmamıştır.
Arcanum Ultima Online Sunucusu, oyuncu haklarının ön planda tutulduğu, herkese eşit davranılan, daha önceden belirlenmiş kurallar dahilinde yönetilen, her oyuncunun hakkını sonuna kadar arayabildiği ciddi bir sunucudur. Bursa/Türkiye lokasyonlu sunucusu sayesinde kullanıcılara yıllardır sorunsuz oyun deneyimi sunulmaktadır.
Açılışından bu yana Arcanum UO'yu tercih etmiş olan yaklaşık 40 bin üyesi ile hayatına devam etmektedir.

Statlar ve Skilller Hakkında

Stat Cap: 225 (Maksimum sahip olabileceğiniz stat toplamı)
Skill Cap: 800 (Maksimum sahip olabileceğiniz yetenek toplamı)
Statlarınızı geliştirmek için uğraşmanıza gerek yoktur. Oyun içinde .stat komutu ile karşınıza çıkacak ekranı kullanarak, statlarınızı istediğiniz gibi dağıtabilirsiniz. Ayrıca stat kilitlemeye de gerek yoktur. Statlarınız ayarladığınız gibi kalacaktır.
Yeteneklerinizi de hazırlanma alanındaki "Skill Trainer"dan 100.0 seviyesinde öğrenebilirsiniz.

Sunucu Makinesi Özellikleri ve Kapasitesi

Arcanum UO'nun host edildiği makine, bir Ultima Online sunucusu için gerekenden çok daha fazlasına sahiptir. Bu sayede oyuncularımıza yıllardır akıcı ve kesintisiz bir hizmet verebilmekteyiz.
İşlemci: Intel C2D E8600
İşlemci Hızı: 3.33 Ghz
Bellek: 4GB DDR2
Disk: 3x300GB 10K (RAID5)
Bağlantı Hızı: 1000mbit/sn
Lokasyon: Türkiye